סדנאות מוזיקליות

סדנאות מוזיקליות
זו עובדה ידועה כי מוזיקה מרגיעה אותנו וכן במיוחד כאשר מדובר ביצירה של מוסיקה שתעניין ילדים. גננות רבות מזמינות אליהן לגנים סדנאות מוזיקליות, אשר מעשירות את חוויית הילדים ואת חוש היצירה. ניתן לפתח את חוש השמיעה, למרות שישנם ילדים רבים עם חוש שמיעה מפותח וכישרון טבעי למוסיקה. הפעילות מועברת בצורה נעימה וידידותית ע"י מוסיקאי ואיש חינוך, כך שניתן ליהנות מחוויה זו, אם בגנים, בכיתות ועוד. המשתתפים בסדנא זו, הופכים להיות חלק אינטגרלי מההופעה והם חלק פעיל.
הילדים נחשפים לכלים מוסיקליים מיוחדים ודרכי יצירה מקורית. לפעמים ילדים מופתעים מהכישרון שלהם כאשר הם ממציאים מוסיקה משלהם במהלך הסדנאות הללו.
ליצור קצב וליהנות מכל רגע
ניתן למצוא אנשים רבים שמזמינים סדנאות מוזיקליות, גם לימי הולדת של ילדים, חוגים במתנ"ס, גנים או בתי ספר. ניתן למצוא סדנאות מוזיקליות, המשלבת כלי נגינה מיוחדים, כגון כלי נגינה עתיקים שזו הפעם הראשונה שהילדים רואים. גם מבוגרים אוהבים סדנת מוזיקה. בסדנה ילמדו את הצלילים הראשונים שאדם שמע כמו כבר ברחם אימנו כגון הלמות הלב שמזכירות את הצליל של התופים. אנשים מגלים שהם מתחברים יותר למוסיקה ויש להם שאיפה ללמוד לנגן על כלי נגינה מסוים.
סדנת המוסיקה, הינה סדנה ייחודית שמתאימה לכולם, היות וכל בני האדם אוהבים ומתחברים למוסיקה וכל אחד מאתנו, אוהב סוג מוסיקה מסוימת. פעילות זו היא סוחפת, אנשים שחשבו שאין להם חוש קצב, גילו למשל בסדנת כלי הנגינה בכלי הקשה למשל, הבינו שדווקא כן יש להם חוש לקצב.
סדנאות של מוסיקה בקצב
גם כלי הקשה הם כלים שהרבה אנשים נהנים מהם, כלי ההקשה סוחפים בקצב סוחף וניתן לרקוד, לשיר לשלב רקדנית בטן אשר תשלהב את המשתתפים. גם פעילות של תנועות נוער, טיולים שנתיים, ניתן לשלב סדנאות מוזיקליות, אשר יעניקו את הקשר האינטראקציה בין אנשים ילדים ובני נוער. בקייטנות רבות בתקופת הקיץ, משלבים סדנאות בתחום המוסיקה שאנשי מקצוע שהם מדריכים ומוסיקאים מעבירים לשעות של הנאה וכיף, פיתוח חוש הקצב וריכוז גבוה. לילדים עם בעיות קשב וריכוז פסיכולוגים רבים, ממליצים על סדנאות אלה