מעגלי מתופפים לילדים

מעגלי מתופפים לילדים
התיפוף הגיע אלינו מאפריקה הרחוקה. התיפוף מעניק קצב נגדר, יצירה ומצב רוח טוב. התיפוף היה מן שפה בין שבטים שונים. ניתן לראות כלי הקשה כמו תופים בחתונות, חינות , אירועי משפחה נוספים ועוד. גם הילדים אוהבים את התיפוף וקצב התופים. היום ניתן לראות מפעילים שמפעילים מעגלי מתופפים לילדים. יותר ויותר בני אדם, מוצאים לנכון להזמין מפעילים שונים אם לגנים, בתי הספר, קייטנות מתנסים ואפילו כהפעלה לימי הולדת. גם שירה ניתן למצוא במעגלי התופים. מדובר על פריקת מתחים כל אנרגיות חיוביות שק מחברות בין הילדים שמעלים רעיונות ומגלים כישורים בתחום הקצב והמוסיקה.
תיפוף- תקשורת בין אנשים
ידוע כי מוסיקה מחברת ביין אנשים וכן מעגל מתופפים לילדים, עשוי להוות פעילות נהדרת. העברת הרגשות באמצעו התיפוף, התנסות, ריקוד לקצב תופים, שירה, כל זאת תורמים המון עבור ילדים שחווים חוויה נהדרת של קצב ואנרגיות מטורפות. מדובר על תחושות של הסובבים אתכם במיוחד בין ילדים. גם ביטחונם העצמי של הילדים גובר ואפילו הביישנים בין הילדים יתלהבו וייפתחו יותר לקצב המוסיקה. הגישה של מפעיל תיפוף לילדי גם חשובה, כך שתהיה תקשורת טובה וחיבור מידי בין הילדים למפעיל.
זו עובדה ידועה, שהמוסיקה עוזרת להתגבר על כל מני צבי רוח, ממצב רוח סגור, או עצוב, אנשים לפתע נהיים שמחים יותר לפעילות קצבית זו הסיבה שרבים מאנשי החינוך, מביאים סדנאות או הפעלות של כלי נגינה כמו תופים לחיזוק מצב הרוח, התנסות בנגינה וקצב ועוד.
במקום אנרגיות שליליות אנרגיות חיוביות- מעגל תופים
ניתן מנות הרבה יתרונות כאשר מזמינים מעגלי מתופפים לילדים. הילדים מרוקנים אגרסיות ובמקום זאת, מגיעה אנרגיה חיובית. המדריכים מלמדים את הילדים שירים אפריקאים המזכירים להם סרטם אהובים כמו מלך האריות, ספר הג'ונגל ועוד. ילדים חייבים שיהי להם אתגר, אחרת הם משתעממים ולכן פעילות זו, הינה פורה ואינה משעממת אותם כי הפעילות היא רבה ומשתנה. מדריכים יודעים לזהות ילדים שאין להם ביטחון עצמי והם מעניקים להם אתגר וגורמים להם להיות פתוחים יותר כאשר הם מזהים מה הם אוהבים ונותנים להם להתנסות בתיפופים שונים.