הפעלות תופים

הפעלות תופים
הרבה מטפלים כגון פסיכולוגים ואנשים הקשורים לחינוך ילדים יודעים כי כלי נגינה הם כלי נהדר עבור ילדים, כמו חוש קצב, ריקון אגרסיות והרגשת חופש הביטוי באמצעות ניגון או מוזיקה. ישנם גנים ובתי ספר המעשירים את פעילות הילדים, באמצעות הפעלות תופים, אשר מסייעת להם המון כשאר הם צריכים להיפתח או להתבטא והמוסיקה הינו הכלי הטוב ביותר לביטוי. יש הרבה מקום ליצירתיות ודמיון וישנם מפעילים שזו התמחותם, כאשר למדו היטב את המקצוע והם מתקשרים נהדר עם ילדים באמצעות כלי הקשה כגון כל מיני סוגים של תופים, כאשר הם מכירים היטב את עולמם של הילדים.
ניתן לעשות שימוש בסדנאות או הפעלות באמצעו כלי נגינה שונים כמו תופים באירועי יום הולדת, קייטנות, סדנה לבתי ספר מתנ"ס ועוד.
מסע מופלא לעולם של קצב וצלילים
זה כל הנושא, המסע המופלא של קצב וצלילים שילדים מאוד אוהבים. יש כאלה שמנגני על תופים או שנמצאים בחוגים למוסיקה ואוהבים מאוד את הפעלות תופים כאשר הם פעילים מאוד בהפעלה זו. לרוב גנים, בתי ספר ומתנסים ייקחו מפעילים שיש להם הסמכה בתחום. המדריך חייב לשמור על רמת קשב גבוהה, אך כאשר הוא רואה כי הילדים התעייפו, הוא יקנה להם פסק זמן ויחזיר אותם לפעילות זו כאשר הנושאים בה הם מעניינים ומרתקים. מדובר על מקום לביטוי אישי וכן הקשבה לזולת מה שיחנך את הילדים, יעניק להם לימוד סבלנות כלפי חבריהם וכדומה.
מי מהילדים אינו אוהב לתופף?
כל הילדים הם בלי חוש קצב מפותח , התיפוף מהווה עבורם יצירתיות ותגר ולכן הפעלות תופים זו אחת הפעילויות האהובות עליהם ביותר. יש לבחור מיקום פתוח ומבודד כמו משל בפארק או באזור פתו אחר בחיק הטבע. סיכוי ההצלחה של הפעלות מוזיקה באמצעות תופים, עשויות לגבור, רק באמצעות בחירת המיקום הנכון. מדובר על חוויה קצבית משותפת, הילדים מגלים כלי הקשה שונים ומתנסים בהם בשמחה. נגינה מקרבת לבבות והם אף משתפים פעולה ביניהם מה שחשוב לחברות טובה ביניהם , הקשבה ועוד. יש לבחור מפעיל מנוסה היודע לסחוף נכון את הילדים לפעילות זו.