הפעלות תופים לילדים

הפעלות תופים לילדים
ישנם הפעלות רבות לילדים, אך אחת ההפעלות שילדים אוהבים הינה ללא ספק הפעלת תופים לילדים. בתיפוף, אנו פשוט חוזרים למקורות. גם לגוף מתייחסים ככלי הקשה. ניתן למצוא כלי תיפוף רבים מסוגים שונים יש הרבה ילדים שנמצאים בחוג לתופים, אך ישנם כה הרבה כלי הקשה שבהפעלות מסוג תיפוף, ניתן לגלות כל מיני סוגים של כלי הקשה, כאלה שלא נחשפו אליהם הילדים מוצאים בהם עניין רב, כאשר מלמדים אותם כיצד להפעיל אותם.
בסדנאות והפעלות השונות הקשורות לתיפוף, תוכלו למצוא כל מיני מוצרים שניתן לתופף עליהם והם מפיקים קצב וצליל נהדר כגון פחים בגדלים שונים מכלים , סירים ועוד. מדובר על חופש יצירה לילדים, לנוער ולמבוגרים.
בכל שיר ניתן ליצור קצב תיפוף
המדריך שיעביר לכם את הפעלות תופים לילדים, מדובר על שילוב של תופים עם ריקוד, שירה וקצב שמחבר את הילדים ונותן להם חופש יצירה ועוד. חלק יתופפו, חלק ימחאו כפיים, חלק ישירו וחלק ירקדו על פי הקצב. מדובר על אפשרות ריכוז טובה יותר עבודה והיכרות עם כלי הקשה, מאפשרת שיתוף פעולה והעלאת מצב הרוח ושמחה בכלל. ניתן לחבר תבניות קצב קלות ולאחר מכן לעבור למורכבות יותר וכך מחברים להם משפט תנועתי. יש להיות בעלי רקע מוסיקלי, בכדי להעביר הפעלה זו, אשר תיצור עניין רב בקרב הילדים שלרוב, קשה להפעיל ולגרום הם ריכוז אך תופים, הם כלי נגינה שתמיד היה ויהיה חביב על ילדים.
לימוד מקצבים שונים של תיפוף
ישנם מקצבים רבים של מוסיקה, אשר ניתן ללמוד. יש רוק, פאנק מוסיקה ערבית או מוסיקה לטינית במקצבים שונים, את כל אלה ניתן ללמוד ע"י הפעלות תופים לילדים. גם תיפוף גוף מעניין , ילמדו בהפעלה, כך שהילדים ייהנו מאוד להפיק צלילים חדשים באמצעות גופם. את התיפוף אנו מכירים עוד מהשבטים ומהסוגים השונים של כל כלי תיפוף של השבטים השונים, אשר משם בעצם הומצא התוף וכן מימי התנ"ך כאשר ניגנו עם תוף מרים.. כך שתופים היו כלי הנגינה מבין העתיקים ותמיד הם מרתקים אנשים בגילאים השונים, במיוחד ילדים.